Lokalita: Penati Golf Resort, Šajdíkové Humence

Projekt: 2017

Realizácia: 2018

Plocha: 314 m2

Klient: Súkromný

Foto: Dominika Behúlová

Kontaktujte nás

Víkendový dom na Záhorí

Tento víkendový dom sme navrhovali pre rodinu, ktorá má rada návštevy, preto disponuje priestrannou dennou zónou a komfortnými samostatnými krídlami – rodičovským a dcériným. Vnútorná dispozícia sa prejavuje aj v hmote, ktorá navonok pôsobí ako tri samostané domy. Toto je symbolický odkaz na tradičné vidiecke stavby okolo spoločného dvora. Na časti domu sú šikmé strechy, tu sa však akákoľvek podobnosť s tradičnou architektúrou končí. Vybrané materiály a stavebné detaily sú súčasné a skôr minimalistické.

Denná zóna je umiestnená v centre dispozície aj hmoty – je obsahom najväčšieho z troch domov. Je to open space , ktorý disponuje aj najvyššou svetlou výškou s odhaleným krovom, ktorého konštrukcia je ozdobou interiéru. Ten je v základe minimalistický, a postupne sa v súčinnosti s klientami jeho charakter mení na eklektický, z čoho sa tešíme. Po stranách sú dve menšie hmoty, ktoré sú venované súkromným zónam domácich – spálňam, pracovni, saune a wellnessu.

 

Z požiadaviek klientov vznikol dom, ktorého hmotové riešenie úplne odráža vnútornú dispozíciu.

Príjemným bonusom je prepojenie dennej zóny s exteriérovým bazénom, ktorého jednoduchý tvar a prekrytie posuvnou terasou korešponduje s architektúrou domu a koncepciou záhrady.