Reštaurácia Olym-Pick

Ako už napovedá jej názov, samoobslužná reštaurácia Olym-Pick sa nachádza v športovom rezorte x-bionic sphere, ktorý poskytuje podmienky pre tréning 27 olympijských športov. Kapacita stravovania je približne 350 hostí. Vzhľadom na parametre zadania sme koncepciu priestoru poňali tak, aby bola ponechaná jeho maximálna variabilita, ale zároveň boli oddelené jednotlivé zóny sedenia.

Lokalita: Šamorín – Čilistov

Projekt: 2016

Realizácia: 2016

Plocha: 1 050 m2

Klient: x-bionic sphere rezort

Spoluautori: Ing. Mgr. Art. Nika Bartová, Ing. arch. Jana Prokopová

Zhotovitelia: x-bionic sphere rezort

Foto: Michal Lachkovič

Členenie priestoru je tvorené posuvnými drevenými paravanmi, vysokými a nízkymi lavicami, ale aj výberom farieb a rôznych typov mobiliáru. Podlaha v priestore nám bola daná – rovnaká ako v nadväzujúcich priestoroch budovy. Rozhodli sme sa použiť pretepľujúce svetlé dubové drevo, s výraznou, kontrastnou kombináciou farieb – oranžovej, modrej a žltej. Drevo sa objavuje v masívnej podobe na paravanoch, ale aj vo frézovanej podobe na výdajných pultoch, kde obklad takto plní aj funkciu prevetrávania technológií. 

Koncept multifunkčného gastro zariadenia s prenajímateľnou reštauráciou sme naplnili tak, že strednú zónu sedenia možno pomocou paravanov vyčleniť, takže vznikne „priestor v priestore“.