Lokalita: Penati Golf Resort, Šajdíkové Humence

Projekt: 2015

Realizácia: 2015

Plocha: 180 m2

Klient: Súkromný

Foto: Nina Bednáriková

Kontaktujte nás

Rekreačné domy Šajdíkové Humence

Tri samostatne stojace vilky v rezidenčnej časti areálu Penati Golf Resortu sú situované na susediacich pozemkoch s orientačnou spoločnou rozlohou 2 000 m2. Vilky sú postavené vo vidieckom štýle, architektúra je typická pre okolie a Záhorie ako také. Dôraz je kladený na výber kvalitných, tradičných a najmä prírodných materiálov. Záhradná fasáda každej vily je zaujímavá preskleným štítom, ktorý privádza množstvo prirodzeného svetla do dennej zóny domu. Dominantou dispozície vilky je veľká, centrálna, spoločenská časť. 

Obývacia izba s jedálňou sa pýši veľkou svetlou výškou priestoru, je otvorená cez dve podlažia a priamo prepojená s ostrovnou kuchyňou. Denná obytná zóna tvorí srdce celého domu, je umiestnená priamo oproti hlavnému vstupu a je z nej prístupná terasa a záhrada na príjemné vonkajšie posedenie. V každej vilke sa nachádza viacero spální so samostatnými kúpeľňami, keďže domy slúžia väčšinou na prenájom. 

Rekreačné domy na Záhorí korešpondujú s predstavou víkendového obydlia. Preto sú ladené skôr do vidieckeho štýlu, ako únik od bežnej mestskej reality.