Lokalita: OC Bory Mall, Bratislava

Projekt: 2014-2015

Realizácia: 2015

Plocha: 114 m2

Klient: J.M.Wien Cafe, Bratislava

Spoluautori: Ing. Mgr.art. Veronika Bartová

Foto: Nina Bednáriková

Kontaktujte nás

Kaviarne Július Meinl

Inšpiráciou pre dizajn interiérov kaviarní Július Meinl sa stalo grafické stvárnenie ich obalov. Tento signifikantný prvok sme sa snažili aplikovať v priestore tak, aby sa stal pre návštevníkov ľahko zapamätateľný a tým výrazný. Rovnako pútavým prvkom každej z kaviarní je teleso baru. Vždy stvárnené ináč, no vymikajúc sa tradičným riešeniam. V prípade priestoru v OC Bory Mall vyrobil organickú oblúkový obklad baru umelecký kováč podľa nášho návrhu.

Typická farebná škála je daná použitím prírodného svetlého dreva, v kontraste s tmavými tónmi, a akcentami v podobe kovových prvkov, a čalúnenia v červenom, žltom a modrom prevedení. Pomer farieb je neutrálne farby 70%, červená 20%, žltá 10%, modrá 10%. Dôležitou súčasťou interiéru sú nábytkové atypy. Červené budoárové boxy s vysokými opierkami majú aj priestorotvorný účel a štýlovo vystihujú mestskú elegantnú kaviareň.

Jasná inšpirácia pochádzajúca z grafických motívov kávy Meinl ale aj z kávy ako takej, prepláva celým interiérom od farebnosti až po frézované detaily na stenách.