Interiér kancelárií Unimedia

Nové sídlo mediálnej agentúry sa nachádza vo výškovej budove s výhľadmi na mesto, pracoviská kopírujú svojím umiestnením fasádu a jadro dispozície patrí zázemiu. Konceptom dizajnu je ponúknuť možnosti prerušiť pracovnú rutinu, presunúť sa od pracovného stola na pomyslenú pláž či do lesa. Časť pracovného dňa a stretnutí tak prebieha v neformálnom prostredí.

Lokalita: Bratislava, Nové mesto

Projekt: 2022

Realizácia: 2022

Plocha: 870 m2

Klient: Unimedia s.r.o.

Spoluautorka: Ing. arch. Barbora Gunišová

Zhotovitelia: Tower 5, Ahrend SK, Amandari, Koratex, Smartlight

Foto: Tomáš Manina

Farebnosť a zariadenie spoločenských zón naschvál nie sú typicky kancelárske. Má evokovať pocit pobytu v exteriéri, medzi množstvom zelene. Podporuje to interakciu medzi zamestnancami a narúša stereotypnosť práce pri počítači.

Škála pracovníkov je pestrá, niekto potrebuje pracovať v tichu a sústredene, niekto neustále telefonuje alebo sedí na rokovaní. Dispozičné riešenie odráža tieto požiadavky a do popredia sa dostávajú akustické povrchy – podlahy, steny ale aj svietidlá.

Hoci si dispozícia vyžadovala vytvoriť aj samostatné pracoviská, celý priestor pôsobí vďaka použitiu presklených priečok kopírujúcich elipsovitý tvar fasády otvorene.