Interiér bytu K

Interiér v rezidencii Grand Koliba sme navrhli aj zrealizovali pre rodičov klienta. Hlavným cieľom bolo vytvoriť pre nich netradičné a pohodlné prechodné bývanie s maximálnym využitím pomerne malého priestoru. Nemenili sme zásadne dispozíciu, no snažili sme sa ju povýšiť vhodným usporiadaním úložných priestorov, ktorých je v byte maximum. Pohodlie spočíva aj v bezbariérovom riešení každého prvku a možnosti využitia obývacej izby ako dočasnej spálne.

 

Lokalita: Bratislava, Nové mesto

Projekt: 2019

Realizácia: 2020

Plocha: 44,75 m2

Klient: Súkromný

Spoluautori: Ing. arch. Margaréta Csernák, Ing. arch. Michal Detko

Foto: Dominika Behúlová

Dizajnovým konceptom bolo využitie tradičných materiálov v ich novom prevedení. Nosným prvkom sa stala terakota, ktorá v kombinácii s modernými prvkami pôsobí nadčasovo a ľudsky. Steny, ktoré nie sú využité ako úložné priestory sú zväčša ošetrené tapetami z prírodných vlákien alebo farbou v tlmených zemitých tónoch. Koncept kontrastnosti sme podporili aj výberom zariadenia, ktoré kombinuje tradicionalistické prvky ako nábytok Ton a viedenský výplet s minimalistickým osvetlením a doplnkami.

Byt v modernej novostavbe sme zariadili tak, aby pôsobil nadčasovo, elegantne ale ľudsky. Maximalizovali sme praktickú stránku a podporili ju dizajnom postavenom na kontrastoch: tradičné materiály ako kameň, drevo a terakota skombinované s moderným mobiliárom a minimalistickým osvetlením.