Byt s výhľadom

Byt na najvyššom poschodí rezidencie Grand Koliba sme zariadili v minimalistickom štýle, ktorý veríme splní požiadavky budúcich majiteľov. Pomerne veľkú plochu sme sa snažili rozdeliť tak, aby každá z troch izieb mala svoje hygienické zázemie a súkromie. Všetky miestnosti sme sústredili s východom okolo centrálneho multifunkčného kubusu akcentovaného tmavým drevom. Všetky úložné priestory sme ukryli tak, aby splynuli s členením priestoru a neupozorňovali na seba. Takýmto spôsobom je ich dostatok s rôznou využiteľnosťou, takže sú vhodné na uloženie všetkých potrebných vecí v domácnosti.

 

Lokalita: Bratislava, Nové mesto

Projekt: 2019

Realizácia: 2020

Plocha: 120 m2

Klient: Súkromný

Spoluautori: Ing. arch. Margaréta Csernák, Ing. arch. Michal Detko

Foto: Dominika Behúlová

Vizuálne sme dizajn bytu postavili na kontraste svetlých odtieňov keramiky a dreva s tmavou veľkoformátovou brezovou dýhou. Týmto členením tónov (Svetlé farby na zemi, tmavé v priestore) sme docielili neopozeraný a netradičný dizajn interiéru. Zároveň sme si dali záležať na dietiahnutí detalov pri návrhu nábytku na mieru, takže aj zdanlivo jednoduché kúsky su maximálne funkčné.

Koncept svetlenia je delený do dvoch rovín – funkčné svietidlá nasvecujúce priestor a dizajnové – zacielené na konkrétnu funkciu. Toto delenie pomáha navodiť v rôznych častiach dňa a pri rôznyhc príležitostiach špecifickú atmosféru.